Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular Sayfasına Hoşgeldiniz

Peteklerinizin ısınmamasının başlıca nedeni cihazınızın periyodik bakımının senelik olarak yapılmadıgından kaynaklanmaktadır. Senelik olarak yapılan periyodik bakımların sonrasında bu tarzda problemleriniz ortadan kalkacaktır.

Kalorifer tesisat ve petek temizliklerinizin en az 2 senede bir yapılması bu şikayeti ortadan kaldıracaktır.

Cihazınızın kalorifer dönüş hattında bulunan filtrenin temizliğini yaparak peteklerinizin temizliğini sağlayabilirsiniz.

Peteklerinizde var ise tahliye vanası, yok ise petek havasını aldığınız noktadan sistemdeki su basıncı cihazdan takip edilerek 0 ( SIFIR) ' a kadar indirilir. Cihazın en sağ altında bulunan filtre tapasını kurbacık yardımı ile açarak içinde bulunan tel süzgeç çıkartılıp lavaboda bir fırça ( DİŞ FIRÇASI ) kullanarak temizlenip süzgec tekrar yerine takılır. Sisteme 1.5 ( BİR BUÇUK ) bar olacak şekilde su basılarak devreye alınır.

Cihazınızın yapısı gereği sıcak su devresi diyaframlı veya türbünlü olarak 2.'ye ayrılır. * Diyaframlı Modellerde diyaframın değişmesi gerekir. * Türbünlü Modellerde ise çoğunlukla türbün nadiren elektronik kart ve okuyucu göz değiştirilerek sorun çözülmektedir.

Bu Soruyo 5 Bölümde Cevaplayabiliriz. * Sıcak Su Sensörü * Gaz Ayarı * Pompa Veriminin Düşmesi * Plaka Eşanjörünün Kreçlenmesi * Kullanım Hatası